Transit System Around Washington, DC
DC Circulatorrek Washington DC inguruan autobus merke eta ohiko zerbitzua eskaintzen du. Autobus zerbitzu nahiko berria Washington, DC erakargarritasunerako sarbidea handitzen du eta bisitariei, langile federalei eta bertako bizilagunei hiriaren erdigunera iristea errazten die. DC Circulator DDOT, Washington Metropolitan Area Transit Authority (WMATA) eta DC Azalera Transit, Inc. enpresen arteko lankidetza da.
2005. urtean abian jarri zenetik, Circulator nabarmen igo da, Metroko autobus eta trenbide zerbitzua osatuz eta DC auzo eta jarduera zentro ugari lotzen ditu. Ibilbide bakoitzak ordu ezberdinak ditu, bakoitza eremuaren eskariaren arabera. (Beheko orduko oharra aldatu egin daiteke)
DC Circulator Ibilbideak
- Mallorcako nazionala - Ibilbide hau Union Station-en hasten da, Louisiana Avenue-n, NE-n, eta Madison Drive-ko Mad National Drive-n zehar doa National Mall-en; Constitution Avenue, NW; West Basin Drive, SW; Ohio Drive, SW; eta Jefferson Drive, SW. Zerbitzuak 15 geltoki ditu, gutxienez, Barrutiko erakargarritasunetik urrunenak, Lincoln Memoriala, Thomas Jefferson Memoriala, Smithsonian Historia Naturaleko Museo Nazionala eta American National Museum of History, National Gallery of Art eta AEBetako Kapitolioa barne. Ordutegia: (urria-martxoa): astelehenetan, 7etatik 7etara; Asteburuetan 9: 00-19: 00.
(Apirila-iraila): asteburuetan 7: 00etatik 20: 00etara; Asteburuetan 9: 00-19: 00.
- Dupont Circle - Georgetown - Rosslyn - 19an Street NW eta N Street ibilbidea hasten dira. Dupont Circle-n, M Street zehar bidaiatzen du hainbat aldiz gelditzen Georgetownera bidean eta gero Rosslyn Metro geltokian, non kontrako norabidetan loops egiten. Ordutegia: Igandea - Osteguna: 7:00 - Gauerdia; Ostirala eta larunbata: 7: 00etatik 2: 00etara.
- Georgetown - Union Station - Autobusak Wisconsin Ave eta 35th Street-n hasten dira, Wisconsin-tik M-ra bitarteko bideak Pennsylvania-tik K-ra, New York Avenue-ra eta Massachusetts Avenue-ra joaten dira Union Stationera, geltokiaren mezzanine mailara iristeko. Ordutegia: Eguna: 7: 00etatik 21: 00etara.
- Union Station - Navy Yard - Columbus Circle-n hasten da Union Station-en aurrean eta Capitol Hill-etik Navy Yard-era bidaiatzen du New Jersey Ave-ra eta M-ra. Ordutegia: (urria-martxoa): asteartean 6: 00etatik 19: 00etara; (Apirila-september): asteburuetan 6: 00etatik 21: 00etara
Larunbatetan 7: 00etatik 21: 00etara. - Woodley Park - Adams Morgan - McPherson Square - Connecticut Avenue eta 24th Street-en hasten da eta Adams Morgan McKherson Square-n amaituko da. Ordutegia: Igandea - Osteguna: 7:00 - Gauerdia; Ostirala eta larunbata: 7: 00etatik 3: 30etara
Ikusi zirkulatzailearen mapa
Kostuak eta ordainketa aukerak
Zirkulazioko autobusak $ 1 ibilbidea gastatzen du, $ .50 pertsonentzako.
- Kutxa - Aldaketa zehatza
- SmarTrip txartela - Metroaren pankrea
- Metrobusetik edo Zirkulatzaile autobusetatik doan bi orduz
- Erosi sarrerak aurretik tarifa metroetan edo aparkalekuak Circulator autobus geltokietan. Makinak aldatzea edo kreditu txartelak onartzen ditu
Webgunea: www.dccirculator.com